ІІІ Всеукраїнський етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») – «Джура 2021: Інгульська Січ»
У період з 1 до 10 липня 2021 року на Кіровоградщині тривав ІІІ Всеукраїнський етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») – «Джура 2021: Інгульська Січ» в середній віковій групі (далі – Гра ).
Всеукраїнська дитячо-юнацька військово-патріотична гра «Сокіл»(«Джура») є системною формою національно-патріотичного виховання дітей та молоді, важливим засобом громадянської освіти, формування національно-патріотичної свідомості відповідно до ціннісних орієнтирів Стратегії національно-патріотичного виховання, затвердженої Указом Президента України від 18 травня 2019 року № 286/2019, спортивно-оздоровчої роботи, прогресивною формою учнівського самоврядування.
Гра проводилася з метою виховання громадян-патріотів, захисників державної незалежності та територіальної цілісності України як високоморальних особистостей, які володіють відповідними знаннями, вміннями та навичками, здатні реалізувати свій потенціал в умовах сучасного суспільства.
ІІІ (Всеукраїнський) етап Гри, який проводився у формі наметового таборування та є завершальним етапом організації та проведення Гри у закладах освіти протягом навчального року.
Рої-переможці ІІ обласних етапів (22 команди з різних куточків України, близько 200 дітей) таборувалися на території комунального закладу «Кіровоградський обласний центр туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді».
Програма десятиденного перебування роїв на Кіровоградщині була дуже насичена різноманітними змаганнями, екскурсіями і творчо-виховними заходами, майстер-класами, показовими виступами, спортивними іграми тощо.
Учасники змагалися в таких залікових конкурсах, як стройова підготовка «Впоряд», «Туристсько-спортивна смуга перешкод», стрільба з пневматичної гвинтівки, інтелектуально-творчому змаганні «Пластун», з надання першої медичної допомоги «Рятівник», інтелектуальній грі-віторині «Відун» та «Таборуванні».
Щодня джури мали змогу побачити майстер-класи від управління ДСНС в Кіровоградській області, Головного управління Національної поліції України в Кіровоградській області, управління патрульної поліції України в Кіровоградській області, 3-го окремого полку спеціального призначення імені князя Святослава Хороброго, Товариство Червоного Хреста України в Кіровоградській області, обласної федерації рукопашного бою, громадської організації «Цитадель», тренінги, ігри від громадської організації «Хмарочос», компанії «Екостайл».
Джури відвідали 6 локацій музейного комплексу Льотної Академії Національного авіаційного університету а саме: Музей авіації, авіаційно-технічну базу (АТБ), музейну експозицію історичного краєзнавства, Алею авіаторів, Авіаційні двигуни, кафедру пошуку, рятування, авіаційної безпеки та спеціальної підготовки ЛА НАУ.
Також відбулася екскурсія до Урочища Чорний Ворон, що поблизу села Розумівка Олександрівського району, де учасники гри вшанували пам’ять борців за незалежність України, які мріяли бачити свою Батьківщину вільною, заможною і незалежною.
Саме на місці останнього бою отамана Чорний Ворон та його побратимів було проведено заліковий історичний конкурс «Відун», по завершенню якого відбувся перегляд документального фільму про визвольну боротьбу українських повстанців Холодноярської республіки проти російських окупантів 1918-1922 років «Холодний Яр «Воля України – або смерть!». Урочистою ходою вулицями села Розумівка завершилася поїздка до Урочища Чорний Ворон.
Дуже пізнавальною та захоплюючою була поїздка до Національного історико-культурного заповідника «Чигирин».
Родзинку внесли до програми творчо-виховні заходи працівників та вихованців комунального позашкільного навчального закладу «Кіровоградський обласний центр дитячої та юнацької творчості», це і шоу талантів, вечір знайомств, етно-дискотеки та урочисте відкриття Гри, яке відбулося на Театральній площі м. Кропивницького.
09 липня відбулося офіційне закриття ІІІ етапу гри, переможці в кожному змагальному конкурсі були нагородженні кубками, медалями та грамотами.
Рій «ВІДВАЖНІ СОКОЛИ» з Рівненщини, вихованці Тараканівського ліцею Тараканівської територіальної громади Дубенського району (керівник Олена Петрук) доповнили ще одну сторінку своєї «Книги звитяг» цікавими фактами та здобутками.
Це були найяскравіші та найцікавіші 10 днів на Всеукраїнському етапі дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») «Інгульська Січ 2021» у м. Кропивницькому.
Хоч були наймолодшими учасниками, проте гідно пройшли всі випробування, відвідали цікаві майстер-класи, пізнавальні екскурсії, а найголовніше - знайшли нових друзів.