Педагогічна рада "Духовно - моральні цінності та їх роль у розвитку особистості"
Духовність і моральність - дві свічі сучасного освітнього процесу, що дозволяють звертатися до загальнолюдських цінностей, долучатися до загальнокультурних традицій, допомагають творити добро, гуманно ставитись один до одного.
Питання «Духовно-моральні цінності та їх роль у процесі розвитку особистості» було темою педагогічної ради, яка відбулася 27 грудня.
Цікавим досвідом та напрацюваннями ділилася Олена Ковальчук, директор ліцею, учитель основ християнської етики. Віртуальні подорожі, створення ілюстрацій до біблійних оповідань, моделювання життєвих ситуацій, проблемно-тематичний аналіз біблійних притч - широкий спектр методичних прийомів, які використовує учитель з реалізації компетентнісного підходу на уроках.
На думку Володимира Швидка, учителя біології, важливим аспектом при вивченні предмета є виховання людини духовної, яка ніколи не втомиться шукати істину, сенс життя, навчиться розпізнавати добро і зло, красу і потворність. Дієвими методичними прийомами вважає: метод проєктів, участь у конкурсах, рольові ігри, вивчення життя видатних учених - біологів.
Олеся Волянюк, учитель основ християнської етики на уроках розвиває духовні компетентності на основі моральних цінностей, використовуючи індивідуальний підхід до кожного учня.
Розвиток духовно-моральних цінностей є ключовим етапом у становленні особистості молодших школярів, переконана Тетяна Корендович, учитель початкових класів. На уроках, при проведенні позакласних заходів обговорює ситуації, де потрібно прийняти рішення, використовує ситуативні вправи, вчить аналізувати свої вчинки.
Формування духовно - моральних цінностей у процесі розвитку особистості має бути інтегрованим підходом, що поєднує знання, уміння, компетентності. Технології, методичні прийоми й методи, які презентували учителі ліцею - це ефективні інструменти, що забезпечують мотивацію сучасних здобувачів освіти.